Kardiyak Risk Paneli

Kardiyak Risk Paneli

Kalp; genel olarak kas, damar ve kapaklardan oluşur ve insan vücudundaki en hayati organlardan biri olup, görevi vücuda ihtiyacı olan kanı pompalamaktır.


Hastalık, stres, egzersiz gibi durumlarda vücudun kan ihtiyacı daha da artmaktadır. Tüm vücuda kanı pompalayan bu hayati organın görevini yerine getirebilmesi için kendisinin de uygun şekilde beslenmesi gerekmektedir. Kalp, beslenmesini üzerinde olan koroner damarlardan sağlamaktadır.
<br


Kalp damar sağlığı kişinin genetik özellikleri ve çevresel koşullarla şekillenir. Genetik olarak kardiyak risk faktörlerinin iyi bilinmesi, risk altındaki kişilerin hayat koşullarını düzenlemesine ve ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek kardiyak hastalıkların erken tanınması ve tedavisi için önemlidir.


Merkezimizde ”Kardiyak Risk Paneli” adını verdiğimiz genetik test ile damar yapısı ve damar içi basınç, kas, sinir sistemi gibi yapıların özellikleri belirlenir. Kişinin aşağıda belirtilen hastalıklara olan yatkınlığı araştırılır.
➔ Koroner-arter hastalığı
➔Venöz/arteryel tromboz hastalığı
➔ Miyokard Enfartüsü (MI)
➔ Atriyal Fibrilasyon
➔ Hipertansiyon

BROŞÜRÜMÜZE GÖZ ATIN

RANDEVU ALIN

BROŞÜRÜMÜZE GÖZ ATIN

Hover Box Element

Hover Box Element

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.