Babalık Testi

Babalık Testi


DNA babalık testi, çoklu DNA markerları (ortak gen bölgeleri) kullanılarak çalışılmakta ve en az %99.9 duyarlılık oranında kesin sonuç verilmektedir.


DNA babalık testi, babanın ve çocuğun ortak olması gereken DNA bölgelerini birbiri ile karşılaştırır. Babanın ve çocuğun test edilen gen bölgeleri aynı ise numune alınan baba adayı çocuğun biyolojik babasıdır. Çocuğa babadan geldiği bilinen genetik kodlar, numune alınan baba ile aynı değilse, test edilen baba çocuğun biyolojik babası değildir.


Babalık Testi Yapılması İçin Gerekenler Nelerdir?
Babalık testi yaptıracak olan kişilerin, sağlık bakanlığı tarafından yayınlanan ve uyulması gereken genetik tanı merkezi yönetmeliğinde belirtildiği şekilde yazılı onayının alınması gereklidir.


DNA Babalık testi için başvuruda bulunacak olan kişilerin, 18 yaşından küçük olması durumunda yasal velisinin izni yani resmi baba ya da resmi annesinin (ikisinden birinin yeterli), DNA analizin yapılmasına onay vermesi gerekmektedir.


Hamilelik dönemi içerisinde merkezlerimizde anne karnından örnek alarak DNA babalık testi çalışılmaktadır.

* Babalık testi, Adli Tıp Kurumu dışında Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan genetik tanı laboratuvarlarında yapılmaktadır. Özel genetik laboratuvarlarında yapılan testlerin sonuçları T.C mahkemelerinde kullanılmamaktadır. Bu nedenle testi sadece bilgilenme amacı ile yaptırabilirsiniz.

BROŞÜRÜMÜZE GÖZ ATIN

RANDEVU ALIN

BROŞÜRÜMÜZE GÖZ ATIN

Hover Box Element

Hover Box Element

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.